Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

I shtruar në Klinikën Infektive, ndërron jetë nga Covid aktori i njohur shqiptar që luan në seriale turke

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm i trishtë na vjen nga Klinika Infektive e Shkupit. Fatkeqësisht aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, Luran Ahmeti ka ndërruar jetë nga COVID-19, pasi ishte prej ditësh i shtruar atje.

Mediat raportojnë se 46-vjeçari nuk arriti dot të fitojë betejën me virusin famëkeq. Lurani është djali i shkrimtarit dhe publicistit Xhabir Ahmeti.

Ai është i njohur për një sërë shfaqjesh teatrale dhe filmave me metrazh të shkurtër e të gjatë. Së fundmi ai ishte angazhuar edhe në serialet turke.

ROLET SI AKTOR

Filmi europian “Puppet Show”, “Taken 2”

Role kryesore në serialin “Kurtlar Vadisi – Pusu”, “Mutlu Ol Yeter”, “Guzel Gunler”, “Son Yaz Balkanlar”, “Bahar Dallari”, “Limonata”

kusret pasha

Më shumë

spot_img
spot_img