Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

I shpëtoi “syrit” të medias, Ilir Beqaj merr fjalën, ambasadorja Kim mbyll dosjen dhe largohet nga mbledhja, çfarë ndodhi?!

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dje zhvilloi një takim Konsultativ me Donatorër, ku pjesë ishin dhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca.

Çuçi gjatë fjalës së tij njoftoi e ish ministri Ilir Beqaj ishte zgjedhur në krye të agjencisë që merret me ndihmën e donatorëve.

Dhe më pas ishte Beqaj, ai që ka mbajtur fjalën. Në këtë moment ka diçka që si duket i ka shpëtuar “syrit” të medias. Sipas “fax news”momentin që Beqaj ka mbajtur fjalën, ambasadorja ka mbyllur një dosje që kishte para dhe është larguar.

Veprimi ka habitur ministrin e Brendshëm, por burime nga ambasada bënë me dije se ambasadorja ishte largua për shkak të ndryshimit të axhendës, pasi fjala e Beqajt nuk kishte qenë e parashikuar që të mbahej.

Gjatë kësaj kohe regjia ka qenë e kujdesshme për mos të kapur momentin kur ambasadorja me shoqërusit e saj lanë mbledhjen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img