Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

I shpëtoi jetën të moshuarit, Leli: Nuk ishte një veprim heroi, thjesht një reagim normal si mjek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ditën e djeshme i ka ardhur në ndihmë një të moshuari i cili pësoi parainfarkt teksa ishte në bregdet.

Sëë fundmi, Leli tha se ishte një reagim normal që do të bënte çdo mjek dhe nuk do që ta trajtojë si një veprim heroi.

“Nuk dua ta trajtoj me dimensionet e heroit. Thjesht ishte një reagim normal i çdo mjeku. Ishte rastësi që pamë pak më tutje një zotëri që pësoi një situatë jo të këndshme. U përpoqëm t’i jepnim ndihmën e parë. Zotëria u transferua më pas për në spital. Ishte një reagim normal por dua të them një këshillë për moshat e treta që të kujdesen shumë. Janë ngritur temperaturat, shumë guximtarë futen në det dhe si mjek këshilloi që të kujdesemi dhe të mos kemi incidente të tilla.

Është detyra e mjeku. Çdo mjeku i ndodhin situata të tilla dhe nuk mendohen dy herë për të dhënë ndihmën në momente të vështira”, tha Leli për ABC.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img