Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

I shpërndanë fotot në faqe pornografike, Diletta Leota denoncon aplikacionin

spot_img

Lajme të ngjashëm

bde281f9af5b95bd479c3df95fb441f1

Prezantuesja e njohur e futbollit në Itali, Diletta Leotta ja rënë pre e disa hakerave që kanë marrë fotot nga telefoni i saj dhe i kanë shpërndarë në aplikacionin “telegram”.

Në këtë aplikacion është bërë i njohur fenomeni “Revenge Porn”, ku shpërnddahen foto pornografike të shumë personazheve televizivë dhe jo vetëm, të cilat përfundonin në rrjete sociale nga ish-të dashurit e tyre.

Gazetarja ka denoncuar aplikacionin, ndërsa pas hetimeve të policisë janë arrestuar 3 persona.

U arrestuan një 29 vjeçar nga Bergamo, një 17 vjeçar nga Palermo dhe një 35 vjeçar nga Nuoro.

diletta.png

Më shumë

spot_img