Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

I shpallur në kërkim nga Turqia dhe Interpol-i francez, policia shqiptare aksione ‘blic’ për kapjen e biznesmenit që mashtron me Bitcoin; ka përfituar 2 miliardë $

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shtetit është vënë në kërkim të biznesmenit turk Faruk Ozer, i cili akuzohet për mashtrime të rënda në vlera të madha parash, duke përdorur Bitcoin dhe skema të ndryshe mashtrimi me kriptomonedha.

Dyshohet se ai fshihen në vendin tonë ndaj dhe ekipet e policisë së shtetit po zhvillojnë kërkime në baza të ndryshme për të bërë të mundur lokalizimin dhe arrestimin e tij.

Faruk Ozer është person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet policore turke dhe nga Sekretariati i Përgjithshëm i Interpolit në Lyon.

Ai ka mashtruar duke përdorur sistemet e informacionit, bankat ose institucionet e kreditit dhe krijimin e një organizate kriminale qe ka prekur 391mijë njerëz me ne dem që përllogaritet rreth 2 miliardë dollarë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img