Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

I shpallur në kërkim nga SPAK, zbulohet vendndodhja e biznesmenit Rezart Taçi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), pasi akuzohet për pastrim parash.

E ndërsa autoritetet janë në kërkim të tij, emisioni Top Story ka zbuluar se ai ndodhet në Milano, ku ka zhvilluar edhe një intervbistë me biznesmenin pas 13 vitesh heshtje. Kjo intervistë është zhvilluar përpara se Taçi të ndaj tij të lëshohej urdhërarresti i SPAK për akuzën e pastrimit të parave për llogari të mafias italiane.

“Jam sipërmarrës me stil menaxherial liberal, delegoj por krijoj dhe sistemme kontrolli, për të arritur te delegimi ka qenë proces jo i lehtë si të gjithë sipërmarrësit shqiptarë pa traditë”, shprehet Rezart Taçi, i cili nga një kamarier, u bë një nga biznesmenët më të fuqishëm në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img