Hapësire reklamuese

Aktualitet

I shpallur në kërkim nga Italia për vjedhje, arrestohet 31-vjeçari në Krujë (Emri)

Shkruar nga Newsbomb
I shpallur në kërkim nga Italia për vjedhje, arrestohet

Një 31-vjeçar është arrestuan në Krujë, pasi është i shpallur në kërkim nga Italia për akuzat e vjedhjes në rrethana rënduese.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Nikoll Dobrozi, 31 vjeç, banues në Krujë.

Gjykata e Apelit Trieste, Itali, e ka dënuar këtë shtetas, me 8 vjet, 4 muaj e 10 ditë burgim, për veprën penale "Vjedhja në rrethana rënduese", nga të cilat i kanë mbetur për të kryer 7 vjet, 7 muaj e 20 ditë.

Në bashkëpunim me ZQK Interpol Tirana, vijon puna për ekstradimin e 31-vjeçarit, drejt Italisë.

Njoftimi i policisë së Krujës:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Trieste”, për kapjen e një shtetasi në kërkim ndërkombëtar.

Lokalizohet në Krujë dhe arrestohet përkohësisht, për t’u ekstraduar drejt Italisë, 31-vjeçari i dënuar me mbi 8 vjet burgim, për vjedhje në rrethana rënduese, në Itali.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të punës për lokalizimin dhe vënien në pranga të shtetasve të shpallur në kërkim, si rezultat i bashkëpunimit me Interpol Tirana, në kuadër të operacionit policor të koduar “Trieste”, kapën dhe arrestuan përkohësisht, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, shtetasin:

-Nikoll Dobrozi, 31 vjeç, banues në Krujë.

Gjykata e Apelit Trieste, Itali, e ka dënuar këtë shtetas, me 8 vjet, 4 muaj e 10 ditë burgim, për veprën penale "Vjedhja në rrethana rënduese", nga të cilat i kanë mbetur për të kryer 7 vjet, 7 muaj e 20 ditë.

Në bashkëpunim me ZQK Interpol Tirana, vijon puna për ekstradimin e 31-vjeçarit, drejt Italisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese