Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

I shpallur në kërkim në Greqi dhe i dënuar nga Gjykata e Vlorës, arrestohet 42-vjeçari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 42-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve” ka rënë në prangat e policisë.

Bëhet me dije se është arrestuar shtetasi shtetasin M. Ll., 42 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 12.04.2021, i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, vendim ky në funksion të njohjes dhe ekzekutimit të vendimit të Gjykatës së Apelit në Selanik, Greqi, të datës 19.06.2013, ku shtetasi M. Ll, hetohet për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve”, sipas Kodit Penal grek.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.

Vihet në pranga një 42-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve”.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Natkotikëve, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin M. Ll., 42 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 12.04.2021, i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, vendim ky në funksion të njohjes dhe ekzekutimit të vendimit të Gjykatës së Apelit në Selanik, Greqi, të datës 19.06.2013, ku shtetasi M. Ll, hetohet për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve”, sipas Kodit Penal grek.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img