I shpallur në kërkim dhe i dënuar shtatë herë nga gjykata, arrestohet Islam Sherra (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:07 05-12-2020 I shpallur në kërkim dhe i dënuar shtatë herë nga gjykata, arrestohet Islam Sherra (DETAJE) Foto ilustruese

Islam Sherra ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, i cili ishte i shpallur në kërkim për falsifikim dokumentash.

Gjykata e Apelit Tiranë, në bashkim të denimeve për herë të shtatë e ka dënuar Islam Sherrën me 4 vjet burg, për veprën penale “Falsifikim i dokumenteve”.

“Specialisët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar, bënë ekzekutimin e vendimit për shtetasin në kërkim Islam Sherra, sepse Gjykata e Apelit Tiranë, në bashkim të denimeve për herë të shtatë e ka dënuar këtë shtetas me 4 vjet burg, për veprën penale “Falsifikim i dokumenteve”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë,” njofton policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I vranë djalin në pritë, flet babai i efektivit të FNSH: Nuk kemi hasmëri, Xhulio kishte shqetësime si gjithë policët
Kapet 275 kg drogë në një kamion, arrestohen tre shqiptarë (PAKOT ME LOGO 'VALIDE' DHE 'GOKU') »
Article Logic
Execution time: 0.01213002204895
array(1) { ["section"]=> string(95) "i-shpallur-ne-kerkim-dhe-i-denuar-shtate-here-nga-gjykata-arrestohet-islam-sherra-detaje-230267" }