Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

I shpallur në kërkim për drogë nga Gjermania, përjashtohet nga detyra oficeri i SHÇBA (EMRI-DETAJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sulejman Margjeka oficer i mbikëqyrjes pranë Shërbimeve për Çështjen e Brendshme dhe Ankesa (SHÇBA) është përjashtuar nga kjo strukturë.

Bëhet me dije se Margjeka po hetohet në lidhje me dekriminalizimin. Në vitin 2016 në plotësimin e deklaratës kundër ligjit të dekriminalizimit nuk ka deklaruar të dhëna të plota, teksa dyshohet si i dënuar për rekorde kriminale në fushën e trafikut të drogës në Gjermani.

“Faxnews” raporton se Margjeka në Gjermani kishte një tjetër mbiemër, Idrizaj. Margjekaj apo Idrizaj në SHCBA kishte detyrën për të hetuar policët që shkelin ligjin, ndërsa vetë ishte i dënuar për trafik droge.

Nuk ka ende një njoftim zyrtar në lidhje me këtë lajm, por burime për media bëjnë me dije se ai u përjashtua nga shërbimi pas informacioneve të mbërritura nga policia gjermane e cila konfirmoi që e kishte nën hetim madje ishte lëshuar edhe një urdhër-ndalimi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img