Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

I shërbyen të aksidentuarit me Covid-19, karantinohen 10 mjekë dhe infermierë në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83ee582fabfb7fd9e6c923cab79a23b0

Pesë mjekë dhe pesë infermierë  të personelit mjekësor të Spitalit të Traumës janë karantinuar kanë pasur kontakte me një nga të aksidentuarit në qytetin e Durrësit  tre ditë më parë, i cili rezultoi pozitiv me Covid-19.

Pas 5 ditësh atyre do tu bëhet tamponi. Aktualisht të prekur janë 48 mjekë dhe infermierë. Prej tyre janë shëruar 32.

Ndërkohë i riu i aksidentuar që doli pozitiv me koronavirusin është dërguar në Urgjencën e Spitalit Infektiv në Tiranë, ku mësohet se është në gjendje të stabilizuar.

Tamponi i është marrë edhe shokut të tij dhe tre mjekëve në spitalin e Durrësit, por fatmirësisht rezultuan negative.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img