Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

I shembën ndërtesën dykatëshe në Laprakë, kush ishte pronari,  ish-zyrtar i PD

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme IMT vijoi me shembjen e ndërtesave në Laprakë në kuadër të projektit të ndërtimit të Unazës së madhe.

Shembja e një ndërtese dykatëshe solli mjaft tensione mes policisë dhe familjarëve të cilët nuk pranonin të dilnin nga shtëpia e tyre.

Kjo banesë është në pronësi të Bajram Nela i cili në kohën e PD -së në pushtet ka qenë punonjës i zyrës së Kthimit dhe Kompensimit të Pronave.

Nela, para nisjes së shëmbjes së banesës së tij u ngujua në banesë bashkë më banorë të tjerë për më shumë se një orë, por u nxorrën me me forcë nga policia.

Bajram Nela u shpreh se nuk kishte dijeni dhe se ishte lajmëruar po dje për shembjen e banesës.

‘Dokumentet i kam dorëzuar që në 2005 por dje me erdhi përgjigja se nuk legalizohet’, u shpreh Nela.

Ai e kishte ndërtuar këtë banesë në vitin 1997 pa leje dhe ALUIZNI nuk e legalizoi, ndërsa nuk jetonte në dykatëshen që u shemb. Ai e kishte

 

Më shumë

spot_img