I sëmuri mendor godet me thikë në bark 41 vjeçarin

Publikuar tek: aktualitet, më 18:43 07-09-2017 I sëmuri mendor godet me thikë në bark 41 vjeçarin Foto ilustruese

Një person i dyshuar me probleme mendore ka qëlluar me thikë një 41 vjeçar në Kavajë. Policia e qytetit është njoftuar me telefon në sallën operative dhe ka mbëritur në vendngjarje.

Të dy shtetasit janë ndaluar nga policia, ndërsa i plagosuri është dërguar në spitalin e Durrësit për mjekim të specializuar.

Njoftimi:

“Më datë 07.09.2017, rreth orës 17:50 në numrin e Emergjencave 112, ka ardhur një telefonatë për një konflikt me mjete prerëse midis dy personave pranë gjimnazit “Aleksandër Moisiu”.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca, ku nga verifikimet paraprake ka rezultuar se: Shtetasi N.T., 41 vjeç dyshohet të jetë goditur me mjet prerës në lokalin e tij Fast Food nga shtetasi F. P., rreth 44 vjeç, i cili dyshohet të jetë me probleme mendore. Nga policia është bërë ndalimi i të dy shtetasve pasi te dy janë të goditur me mjete prerëse.

Shtetasi N. T., u dërgesa në spitalin e Durrësit për ekzaminime të specializuara pasi nga konstatimet e para ka një goditje në pjesën e barkut me mjet prerës, ndërsa shtetasi F. P., është dërguar në spitalin e Kavajës pasi ka një të çarë në pjesën e kokës. Janë shoqëruar në ambientet e policisë Kavajë, personat e pranishëm në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin e motiveve dhe shkaqeve të ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policise.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Newbomb UPDATE
Njihuni me mirditoren “e artë”, e para në listën e Mjekësisë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.01288104057312
array(1) { ["section"]=> string(56) "i-semuri-mendor-godet-me-thike-ne-bark-41-vjecarin-91519" }