Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

“I rrezikshëm”, policia greke shpall në kërkim shqiptarin “Xhovani”, ja për çfarë akuzohet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, pasi konsiderohet shumë i rrezikshëm.

Shqiptari i njohur me emrin “Xhovani”, akuzohet për një sërë vjedhjesh nën kërcënimin e armës. Policia ka marrë disa denoncime që nga data 3 gusht, ku thuhet se një shqiptar në vende të ndryshme të Greqisë nën kërcënimine armës po grabit banesat duke rrezikuar edhe jetën e personave që ndodhen në banesë.

Shqiptari akuzohet për disa vjedhje në Evia , Korint dhe Prefekturën e Akaisë, ndërsa së fundmi veprimtarin e tij e kishte vijuar edhe në Livadia.

Shqiptari i njohur si “Xhovani” ka qenë edhe më parë i arrestuar për vjedhje dhe armëmbajtje pa leje, ndërsa ka dalë nga burgu në 2019.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img