Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

I rrethuar nga protestuesit, Basha lë Selinë e PD dhe niset drejt Kryeministrisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4fb54bf7f1b10c43fb1988c296fe3bbb

Kryedemokrati Luzlim Basha ka lënë pak më parë Selinë e PD për t’ju bashkuar protestuesve përpara Kryeministrisë.

I rrethuar nga qindra protestues që e prisnin me brohoritje poshtë Selisë Blu, Basha iu është bashkuar atyre ndërsa kanë nisur mashimin drejt Kryeministrisë nga rruga e unazës. Kreydemokrati është i shoqëruar nga sekretari Gazment Bardhi me të cilin pritet të konsultohet se si do të shkojë protesta pasi pak më parë Meta ka shfuqizuar datën e zgjedhjeve.

Pas rreth 45 minutash Basha ka dalë nga godina e PD dhe pritet të marrë dhe fjalën te Kryeministria. Pritet që dhe kryedemokrati të thotë fjalën e tij për vendimin e Metës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img