Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

I riu shkon për të votuar, makineria e identifikimit elektronik e nxjerr se ka votuar dy herë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë është shënuar ditën e sotme në njësinë administrative të Tërpanit në Poliça.

Bëhet me dije se qytetari Ledjan Jaçaj, ka shkuar në qendrën e votimit për të votuar, por që në sistem i rezultonte se ka votuar dy herë.

Qytetari vetë shprehet se ai nuk ka votuar më parë dhe që kërkonte të drejtën për të votuar.

Dyshohet se shkak është bërë sistemi i identifikimit elektronik ai që e ka nxjerrë Jaçajn, sikur ka votuar dy herë. Qendra ku ai ka shkuar për të votuar është në shkollën 9-vjeçare të Tërpanit.

Më herët zëdhënësja e KQZ Drilona Hoxhaj, tha se në vend janë ndeshur probleme me identifikimin elektronik, ndërkohë që thuhet se po punohet që qytetarët të votojnë.

Screenshot 25 3
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img