Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

I riu nga Tirana alarmon Policinë: 10 persona nga Mamurrasi më morën peng, ishin me makina me xhama të zinj dhe të armatosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 30 vjeçar nga Tirana ka alarmuar policinë e kryeqytetit kur ka shkuar në Komisariat dhe ka deklaruar se është marrë peng nga disa persona. I riu ka deklaruar se rreth 10 persona nga Mamurrasi i kanë dalë para me makina me xhama të zinj, të armatosur, dhe e kanë grabitur.

“Nuk e di si kam shpëtuar prej tyre. Ishin diku te 10 persona, prej tyre kishte të armatosur. Janë nga zona e Mamurrasit. Erdhën me makina me xhama të errët. Njëri më drejtoi armën. Pastaj më goditi duke më shkaktuar plagë me qytën e saj në kokë. Nuk dija ç’të bëja. U ndjeva në rrezik”, ka deklaruar 30 vjeçari në Komisariatin nr.6.

I riu, identiteti i të cilit nuk dihet ende, është shoqëruar pas kallëzimit në spital ku ka marrë mjekim, si pasojë e disa demtimeve të lehta që ka pasur nga ngjarja, e cila ka ndodhur natën e kaluar.

Policia e Tiranës edne nuk ka dalë me një njoftim zyrtar për ngjarjen, ndërkohë që momentalisht po hetohet nga Policia Kriminale për të provuar vërtetësinë e denoncimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img