Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

I riu hidhet në det, thyen qafën dhe mbetet pa ndjenja, shpëtohet nga roja i plazhit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Roja i plazhit në Splille ka arritur t’i shpëtojë jetën një të riu nga Kavaja ditën e sotme.

Situata ka qenë tepër serioze pasi djali është hedhur në det dhe ka dëmtuar qafën, duke mbetur pa ndjenja. Për fat të mirë roja e ka pikasur atë duke ndërhyrë menjëherë.

“Nje tjeter rast eshte raportuar sot nga Vrojtuesit e Plazhit te Spillese. Nje pushues me inicialet N.M, nga Kavaja eshte hedhur ne uje duke demtuar pjesen e qafes dhe me pas ka mbetur pa ndjenja derisa Vrojtuesi i Plazhit, Idajet Roçi e ka rikuperuar duke i dhene ndihmen e pare dhe duke e imobilizuar per te shmangur ndonje demtim te metejshem. Me pas Vrojtuesi ka lajmeruar ambulancen per trajtim me te specializuar. Faleminderit Idajet”, shkruan Federata e Vrojtuesve të Plazhit.

Më shumë

spot_img