Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I riu algjerian sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi se nuk duroj dot më!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2c5b5c014a37df66a85bd319966ac0aa

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij.

Siç raportojnë mediat algjeriane, ai i ka bërë thirrje autoriteteve të vendit të tij që ta kthejnë në shtëpinë e tij.

Mohamed Soussi erdhi në mënyrë klandestine në Kosovë, së pari duke kaluar nëpër Turqi, Greqi, pastaj Shqipëri, para se ta përfundonte udhëtimin e tij duke u bllokuar në Kosovë.

Përmes një video që është shpërndarë gjerësisht, ai ka treguar tmerrin që po përjeton  pasi ka qenë viktimë e një sulmi dhe tani jeton me ndihmën e disa bamirësve.

Situata e tij paraqitet vërtetë kritike, ndërsa përgjërohet që të kthehet në vendin e tij.

Mohamed Soussi vazhdon ta shpjegojë situatën e tij dhe tregon se ai jeton falë ndihmës së një grupi algjerianësh që i sollën lëng frutash dhe që e fshehën në një dhomë lutjesh, në mënyrë që atë të mos e gjejnë sulmuesit e tij, të cilët me sa duket e ndjekin ende.

 “Unë kërkoj nga autoritetet algjeriane të ndërhyjnë dhe të më kthejnë në vend. Kjo është gjithçka që unë kërkoj. E gjitha. I kërkoj ministrit të Jashtëm, Boukadoum, të më çojë në shtëpi, për hir të Zotit, sepse nuk mund të duroj më!”- dëgjohet të thotë ai në video.

Mesazhi iu dërgua ministrit të Punëve të Jashtme në Algjeri, Sabri Boukadoum.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img