Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

I ri dhe i apasionuar pas politikës, kush është Carlo Mazzei, arbëreshi që kandidon për kryetar bashkie në Romë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për herë të parë një arkitekt arbëresh kandidon për kryetar bashkie në Romë.

Carlo Mazzei kandidon përballë dy rivalëve të tij, Francesco Laddaga dhe Alessandro Luparelli.

199292464 812599616045142 6489750602182050990 n 1

Por kush është arbëreshi Carlo Mazzei:

Ai ka lindur në Catanzaro dhe në moshën 18-vjeçare është zhvendosur në Romë. Hapat e parë në politikë Mazzei i nisi si kreu i Forumit Rinor në Partinë Demokratike. Mazzei është gjithashtu sekretar i njërës prej degëve PD-së në “La Spezia”. Arkitekti arbëresh përfaqëson edhe vlerat e familjes dhe të mbarë arbëreshëve të Kalabrisë e jo vetëm. 

Mazzei ka spikatur si koordinator në këtë fushatë elektorale duke bërë histori dhe duke përcjellë artin e të bërit politikë me shembullin personal, me përkushtim të vazhdueshëm, me guxim dhe vision për të ardhme politike të vendit.

Më shumë

spot_img
spot_img