Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

I quajti “mjekërcjepër”, dështon seanca për imamët, duan t’i kërkojë falje dëshmitarja

Lajme të ngjashëm

Seanca e sotme në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj të akuzuarve për nxitje të urrejtjes fetare dhe rekrutim të xhihadistëve ka dështuar.

Shkak është bërë etiketimi i dëshmitares gjatë seancës paraardhëse teksa i akuzoi 9 personat e arrestuar se i kanë dërguar burrin në luftë përkrah xhihadistëve në Siri duke i quajtur “myslimanë mjekërcjepër”. 9 Të akuzuarit kanë kërkuar gjatë seancës së sotme që dëshmitarja të kërkojë falje.


Më shumë