Hapësire reklamuese

Aktualitet

I quajti “mjekërcjepër”, dështon seanca për imamët, duan t’i kërkojë falje dëshmitarja

Shkruar nga Newsbomb

Seanca e sotme në Gjykatën e Krimeve të Rënda ndaj të akuzuarve për nxitje të urrejtjes fetare dhe rekrutim të xhihadistëve ka dështuar.

Shkak është bërë etiketimi i dëshmitares gjatë seancës paraardhëse teksa i akuzoi 9 personat e arrestuar se i kanë dërguar burrin në luftë përkrah xhihadistëve në Siri duke i quajtur “myslimanë mjekërcjepër”. 9 Të akuzuarit kanë kërkuar gjatë seancës së sotme që dëshmitarja të kërkojë falje.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese