Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

I propozuar nga Vetëvendosje, ja kush është KRYETARI I RI i Kuvendit të Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Glauk Konjufca do të jetë kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës.

I propozuar nga Vetëvendosje, Konjufca është votuar me 69 pro dhe 33 vota kundër, sot në seancën e parë plenare pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Konjufca ka mbajtur postin e deputetit të VV në zgjedhjet e 2020-ës, ndërsa po atë vit u propozua për kryetar të Kuvendit.

Me formimin e Qeverisë Kurti, Glauk Konjufca u emërua si Ministër në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës deri në qershor të vitit 2020.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img