Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

I pritet koka në burg “El Patronit”, i dyshuar se kishte lidhje me ekzekutimin e Ergys Dashit në Ekuador

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje horror ka ndodhur në një burg në Ekuador, ku është vrarë në mënyrë makabre “shefi i krimit”, Leandro Antonio ‘El Patron’ Norero Tigua.

Të dënuarit ju pre koka gjatë një trazire brenda një burgu të Ekuadorit dhe pamjet e tmerrshme i kanë publikuar.

Leandro Antonio Norero Tigua, alias El Patron, ishte arrestuar që nga maji 2022 për një rast të pastrimit të parave.

Ai akuzohej dhe për drejtimin e një organizate kriminale që përfshinte një tufë kompanish që shisnin automjete, transport, import eksport si dhe ndërmarrje shërbimi.

Sakaq ai ka qenë i dyshuar se kishte lidhje me vrasjen shqiptarit Ergus Dashi në Ekuador për çështje trafiku droge.

Kujtojmë që Ergys Dashi u ekzekutua me 20 plumba teksa ishte i ulur në një lokal në Ekuador. Ngjarja ndodhi më 23 janar të 2022.

Më shumë
spot_img
spot_img