Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I prish festën Lulzim Bashës, Edi Rama vendos të mbledhë Kongresin e Partisë në datën E RËNDËSISHME për kryedemokratin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot nga Pallati i Brigadave, para socialistëve fitues të 25 prillit, por dhe atyre që nuk ishin pjesë e garës por janë aktualisht në PS, se Kongresi i jashtëzakonshëm i kësaj force politike do të mbahet më datë 12 qershor.

 Sipas Ramës, data është vendosur në 12 Qershor pasi Partia Socialiste feston 30 vjetorin e krijimit të saj.

“12 qershori është dita e duhur për të thirrur Kongresin e jashtëzakonshëm, për tu mbledhur për këtë fitore dhe programin Shqipëria 2030. Kongresi i jashtëzakonshëm do të zgjedhë dhe Asamblenë e re Kombëtare, ku do të hyjnë dhe më të dalluarit e zgjedhjeve që sapo kaluam”, tha Rama, raporton newsbomb.al.

Por, kjo datë që Kryesocialisti njoftoi për mbajtjen e Kongresit të PS ka një domethënie të rëndësishme dhe për kundërshtarin e tij, kreun e PD Lulzim Basha. Pikërisht, në këtë ditë kryedemokrati feston ditën e lindjes.

Mesa duket jo qëllimisht Rama do t’i marrë vëmendjen Lulzim Bashës në një ditë tepër të rëndësishme për këtë të fundit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img