Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

I preu fytin dhe zemrën ia nxorri jashtë me thikë, lihet në burg 37 vjeçari që masakroi fqinjin në Skrapar

spot_img

Lajme të ngjashëm

67a6e49d442ec710de49acef75076407

Gjykata ka dhënë masën arrest në burg për autorin e ngjarjes se rëndë që ndodhi para dy ditësh në fshatin Jaupas në Skrapar, ku 37 vjeçari Hamza Çela ka masakruar me thikë fqinjin e tij, 77 vjeçarin Ramadan Çela.

Mësohet se shkak për konfliktin ka qenë një pronë e 37 vjeçarit, i cili i ka thënë viktimës të mos punojë më te toka e tij. Pas debatit verbal, Hamza Çela ka marrë thikën dhe e ka masakruar 77 vjeçarin.

Trupi i të moshuarit është gjetur nga nipi, Ajet Çela, i cili ka deklaruar se e ka gjetur xhaxhain të mbuluar nga gjaku, pasi autori i kishte prerë fytin dhe damarët e duarve e këmbëve, por më makabër ishte ngulja e thikës në zemër, dhe më pas ia kishte nxjerrë jashtë.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/e-vrau-kusheriri-detaje-tronditese-nga-vrasja-e-77-vjecarit-nipi-tregon-ngjarjen-i-preu-fytin-dhe-damaret-me-thike-ia-kishte-nxjerre-zemren-jashte-206057

Më shumë

spot_img