Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

I preu fytin dhe e goditi 3 herë me thikë, nusja në Dibër pranon krimin: Unë e vrava vjehrrën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja në fshatin Burim të Maqellarës.

Sipas informacioneve për mediat, ngjarja ka nisur pas orës 23:30.

Në mbrëmje ka patur një debat mes nuses dhe vjehrrës. Fqinjët kanë dëgjuar të bërtiturat e të moshuarës, por nusja ua ka mbyllur derën duke u thënë se bërtiti pasi “i dhimbte pak koka”.

Debati ka degraduar më pas dhe nusja Miranda Markja 44-vjeç ka marrë thikën dhe ia ka vendosur vjehrrës Naile Markja në fyt.

Më pas ajo e goditur dy herë me thikë në bark dhe një herë në kraharor. Pas djali i 74-vjeçares ka mbërritur në banesë, e ka gjetur nënën e tij të larë në gjak.

Ai ka lajmëruar menjëherë policinë, të cilët kanë arrestuar krimin.

Miranda Markja e ka pranuar vrasjen që ka bërë në komisariatin e policisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img