Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

I prekur nga Covid-19 prej 3 javësh, ndërron jetë në moshën 57 vjeçare biznesmeni i njohur i hidrocentraleve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a020e47dd0c2f70bc296316a1041a406

Covid-19 i merr jetën biznesmenit elbasanlli Edi Kapedani. Mësohet se Kapedani prej 3 javësh ishte prekur nga virusi dhe po merrte mjekim në një nga spitalet Covid.

Ai është ndarë nga jeta në moshën 57 vjeçare.

Gjendja e biznesmenit ishte përkeqësuar gjatë ditëve të fundit dhe me gjithë përpjekjen e mjekëve nuk ia doli ta fitojë betejën me virusin. Edi Kapedani ishte biznesmen i njohur në Elbasan, në sektorin e ndërtimeve, më së shumti në atë të hidrocentraleve.

Që prej fillimit të pandemisë në vendin tonë, numri i qytetarëve që kanë humbur jetën zyrtarisht si pasojë e Covid 19 ka kapur shifrën e 1134 personave. Në 24 orët e fundit, sipas statistikave të MSH, janë kryer 2184 testime për Covid, nga të cilat 553 kanë dalë pozitive. 9 pacientë kanë humbur jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img