Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

I prekur nga Covid-19, mjeku tregon gjendjen e Trump

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a70e609180415f096f0c1d032c84d362

Presidenti i SHBA dy ditë më parë ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe më pas është shtruar në spital.

Mjeku i Trumpit, Sean Conley ka folur për gazetarët jashtë spitali “Walter Reed”, në Maryland dhe ka treguar gjendjen shëndetësore të presidentit.

“Këtë mëngjes presidenti po shkon shumë mirë”, tha ai, duke shtuar se ekipi mjekësor është jashtëzakonisht i lumtur me përparimin që ka bërë presidenti.

Ndër të tjera ai tregoi se Trump nuk ka probleme me frymëmarrjen.

“Trump nuk është nën oksigjen dhe nuk ka probleme me frymëmarrjen apo lëvizjen”, tha mjeku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img