Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

I përfshirë në vrasjen e 19-vjeçarit në Selanik, shpallet në kërkim ndërkombëtar 20-vjeçari shqiptar, policia nis kërkimet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shpallur në kërkim ndërkombëtar 20-vjeçari shqiptar Roxhers Demirazi, që akuzohet si bashkautor për vrasjen e 19-vjeçarit Alkis Kampanos në Selanik.

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari është shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi pas ngjarjes së rëndë ai u arratis drejt Shqipërisë.

Urdhër-arresti ndërkombëtar për 20-vjeçarin shqiptar tashmë ka mbërritur në Ministrinë e Shqipërisë.

Ditën e djeshme ministria e Greqisë konfirmoi mbërritjen e urdhrit dhe tashmë ka nisur procesi hetimor për gjetjen dhe arrestimin e tij.

Shqiptari është pjesëtari i 11-të i batalionit të bastisjes së huliganëve që mori pjesë në sulmin ndaj Alkis Kampanos në orët e para të 1 shkurtit. Ai  është i vetmi që ende nuk është arrestuar akoma pas ngjarjes së rëndë.

Më shumë
spot_img
spot_img