Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

I përfshirë në vrasje, karabinierët arrestojnë 41 vjeçarin shqiptar në Itali (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Altin Arapi, një shqiptar i përfshirë në vrasje në Itali disa vite më parë, është arrestuar nga karabinierët si një person me rrezikshmëri të lartë. 41 vjeçari me origjinë nga Shqipëria kishte hyrë ilegalisht në vendin fqinj shkruan newsbomb.al.

Arapi është arrestuar në rajonin e Courgne në Itali.

Shqiptari ishte dëbuar vitin e kaluar nga autoritetet pasi ishte i përfshirë në disa ngjarje. Në vitin 2014 Altin Arapi ka vrarë një shtetas senegalez në Torino dhe një vit më parë është dërguar në Shqipëri. Aktualisht ai pritet të lihet në arrest shtëpie.

Më shumë


spot_img
spot_img