Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I përfshirë në trafikim droge, GJKKO lë në burg Rexhep Ipek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3ddf1e9d233ba816cae3a420d386f353

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vënë në zbatim masën e sigurisë “arrest me burg” për Rexhep Ipek.

Rexhep Ipek nga Turqia me nënshtetësi shqiptare, i akuzuar si pjesë një grupi të strukturuar kriminal është arrestuar në Bullgari dhe është ekstraduar në Shqipëri më 21 janar të këtij viti.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ZQK Interpol Tirana, më datë 15.10.2019, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Trafik i narkotikëve, kryer në formën e posaçme të grupi kriminal”, “Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img