Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

I pari shtet në botë që do ndalojë hyrjen e shtetasve të SHBA-së, dhe nuk është Koreja e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Republika Islamike e Iranit do të bëhet shteti i parë në botë që do të ndalojë hyrjen e çdo shtetasi të SHBA-së në territorin e tij.

Ky vendim i Teheranit është marrë si kundërpërgjigje ndaj pezullimit të vizave që presidenti amerikan, Donald Trump vendosi për shtatë shtete myslimane, përfshirë Iranin.

“Vendimi i SHBA është fyerje për botën islamike dhe në veçanti për kombin e Iranit”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Jashtme të këtij shteti.

Irani bëhet kështu shteti i parë që nuk do pranojë për një kohë të pacaktuar amerikanët, vendim që nuk aplikohet tërësisht as nga Koreja e Veriut.

Trump vendosi të ndalojë hyrjen në SHBA të qytetarëve të Iranit, Jemenit, Somalisë, Libisë, Sudanit, Irakut dhe Sirisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img