Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

I pari që thyen listën në Shqipëri, ky është qarku që i ka dhënë Edi Ramës më shumë se 10 mijë vota

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është bërë kandidati i parë që ka thyer herësin e votave në Shqipëri.

Herësi i Partisë Socialiste në qarkun e Vlorës ishte 7377 vota, por Rama ka arritur të marrë deri më tani 10.117 vota personale.

Edhe pse Rama e kishte fituar mandatin, pasi PS në Vlorë ka marrë 8 deputetë dhe kryeministri ishte renditur pikërisht i teti, këto vota i japin sigurinë Ramës që asnjë kandidat i renditur poshtë tij të mos ia “rrëmbejë” mandatin.

Në qarkun e Vlorës janë numëruar 342 nga 445 qendra votimi, ndërkohë që sipas projeksioneve, pritet që askush tjetër të mos e thyejë listën dhe ta kalojë herësin e votave.

Deputetët e PS në qarkun e Vlorës:

1. Pranvera Resulaj        

2. Anduel Tahiraj             

albsig

3. Vullnet Sinaj 

4. Anila Denaj   

5. Niko Kuri        

6. Ilir Metaj        

7. Damian Gjiknuri          

8. Edi Rama

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img