Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

I pari president shqiptar që me familjen shkoi në Mekë, hoxhë Ahmed Kalaja shkruan për Nishanin: Të Zotit jemi dhe vetëm tek Ai do kthehemi!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Hoxha i njohur Ahmed Kalaja, shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani. Ai thotë se Nishani është i pari president shqiptar që shkoi bashkë me familjen në vendet e shenjta islame.

“Të Zotit jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi! “Ne nuk kemi bërë asnjë të pavdekshëm para teje. Pra, nëse ti vdes, a do të mbesin ata të përjetshëm” (Kur’an Enbija 34). I shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij”, shkruan Kalaja ndër të tjera.

albsig

spring

“Bujar Nishani ishte presidenti i parë shqiptar i cili në përfundim të mandatit si president, bashkë me bashkëshorten e tij, ishin në një vizitë private në vendet e shenjta Islame Meka dhe Medina në Arabinë Saudite duke kryer ritualin e Umres. “Vendimi (gjykimi) i takon vetëm Allahut.” (Kur’an 6:57)”, vijon ai.

Ish-presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare, shkruan newsbomb.al. Nishani u shtrua fillimisht në “Senatorium” për pasojat e postcovid, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe më pas u nis për në Gjermani, ku sot ka mbyllur sytë përgjithmonë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img