Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I pari në qarkun e Fierit, reagon Erion Braçe: Nuk është trofe, por përgjegjësi e madhe. Dita e festës mbaroi dje!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1e74a175b20d9504a078bb95f070c5b6

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas vendimit të kryeministrit për ta renditur në krye të listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Fierit, për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Me anë të shënimi në “facebook”, Braçe thotë se ky nuk është një trofe apo ofiq, por një përgjegjësi e madhe.

Sipas tij dita e festës mbaroi dje dhe tashmë të gjithë duhet të bashkohen për të punuar.

Reagimi i Erion Braçes

“I PARI” NE QARKUN FIER,

NUK ESHTE TROFE,

NUK ESHTE OFIQ!

Eshte pergjegjesi shume e madhe!

“DITA E FESTES” mbaroi dje.

Sot nisi dite tjeter;

Kush dje u gezua ne Divjake, Lushnje, Fier, sot e ne vijim duhet te na bashkohet ne beteje.

Fitorja do bashkim!

Bashkimi kerkon njerez,

cilindo, kudo, ne qytet apo ne fshat, punetor a bujk, sipermarres i vogel

a i mesem, i papune a ne nevoje, I moshuar a i ri, burre a grua,

djale a vajze;

CI-LIN-DO pa shmangur kerkend,

pa nenvleresuar asnje, pa relativizuar te ndryshem e te zote;

Me nje kusht:

Larg nga cdo hajdut e abuzues.

ATA KANE PARTITE E TYRE!

PUNA VLEN!

NE, PUNEN KEMI!

PREJ SAJ KEMI FITUAR!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img