Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

I nxori thikën polices para syve dhe e kërcënoi, lihet në burg shqiptari në Itali

Lajme të ngjashëm

Një gjykatë  në Itali ka lënë në burg  një 35 vjeçar shqiptar, pasi akuzohet se kërcënoi me thikë një police.

Ngjarja ndodhi  në 5 shtator 2021, ku karabinierët e stacionit Barberino di Mugello, arrestuan një 35-vjeçar shqiptar për kërcënim me thikë, rezistencë dhe dhunë ndaj një zyrtari publik. ]

Pasi tregoi pasaportën e tij, shqiptari papritur nxori një thikë dhe ia drejtoi një karabiniereje, e cila u mbrojt që të mos goditej nga ai.

Pas kësaj ai u dërgua në burgun Solliçiano në Firence, ku edhe do të kryejë dënimin e caktuar nga gjyqtari i gjykatës së Firences.  

Më shumë