Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

I nxehti afrikan “troket” sërish në Shqipëri, temperaturat do të shënojnë rekord në disa qytete

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shqipëria është përfshirë këto dy ditë nga vala e të nxehtit afrikan, e cila erdhi me rritje të menjëhershme të temperaturave.

Në disa qytete temperaturat pritet të shkojnë nga 40-41 °C, të cilat do të zgjasin deri në fundjavë. Në Tiranë temperaturat do të arrijnë deri në 41 gradë celcius.

Mjekët këshillojnë që të shmangim lëvizjet në pikun e vapës, ekspozimin në diell, si dhe të qëndrojmë të hidratuar pothuajse gjatë gjithë kohës. Është e këshillueshme pirja e sa më shumë lëngjeve dhe ujit.

Më shumë

spot_img