Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, çfarë do të ndodhë me temperaturat sot?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë është përfshirë këtë javë nga “i nxehti afrikan”, duke sjellë temperatura mjaft  të larta. Edhe ditën e sotme moti në vendin tonë do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta.

Edhe për sot vendi do të mbetet në ndikimin e masave ajrore të nxehta afrikane por relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

albsig

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët dhe nga orët e mesditës deri ato të pasdites vranësirat do të vijnë drejt shtimit në zonat kodrinore e malore. Në këto zona reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Në relievet malore në lindje reshjet në periudha afatshkurtra parashikohen në formën e rrebesheve me rrufe e breshër.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim- veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 19 deri 35°C

në zona e ulëta 19 deri 37°C

në zona bregdetare 22 deri 34°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img