Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
2.1kmh
0 %
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
Enj
36 °
E diel, 3 Korrik, 2022
spot_img

I nxehti afrikan prek vendin, si parashikohet moti këtë të dielë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë pritet te ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti pritet te jete i kthjellët si dhe alternime vranësirash mesatare kalimtare ndërsa përgjatë relieveve malore në lindje dhe zonën e jugut vranësirat hera-herës deri të dendura. Vranësirat në relievet kodrinore – malore të zonës së jugut u shoqëruan me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në formën e shtrëngatave.

albsig

spring

Hera-herës dhe në mënyrë të izoluar këto reshje do te jene në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me bresër dhe rrufe.

Era do te fryje me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare erë me rrahje dhe shpejtësi deri në 7-9m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.             

Temperaturat parashikohen: në zona malore 11 deri 30°C , në zona e ulëta 16 deri 34°C dhe në zona bregdetare 18 deri 33°C.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img