Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

I ndërtuan pa leje një javë më parë, IKMT shemb objektet në Palasë, hedh në tokë dhe tre ndërtesa në Paskuqan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Himarë në bashkëpunim me IKMT kanë ekzekutuar urdhrin për prishjen e objekteve pa leje në Palasë, të cilat ishin ndërtuar një javë më parë.

Në lidhje me këto ndërtimet pa leje Policia e Vlorës ka vënë nën pranga 11 persona dhe ka shpallur në kërkim investitorin e tri objekteve pa leje që po ndërtoheshin në fshatin Palasë, Dhërmi.

Në pranga kanë rënë Flamur Bega, Alvin  Sinani, Bilbil  Zhima, Murat  Zhima, Viktor Ballaj, Dule Tozaj, Leonard Tozaj, Altin Petoku, Oltion Halili, Renis  Shahinaj dhe Elvis  Selimja. Ndërkohë është shpallur në kërkim investitori Vesir Gjikolaj.

Gjithashtu në zonën e Pasuqanit ditën e sotme IKMT ka prishur tre objekte të cilat me VKM shpronësimi për realizimin e një projekti për zjgerimin e Ujësjellësit të Bovillës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img