Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

I ndërhyn gjatë fjalës, Rama I KTHEHET kryebashkiakut: Ulu, ulu se s’të dhashë fjalën ty! (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot kryebashkiakët e tij në një takim në Kryeministri për t’i paralajmëruar për çka i pret, lidhur me shkeljet e identifikuara, kryesisht në procedurat e tenderave.

Por vetëm pak para se të mbyllte takimin, pas një fjale të ashpër dhe plot kritika, një prej kryebashkiakëve ka tentuar të replikojë me Ramën. Ndonëse nuk është dëgjuar qartë se çfarë i ka thënë, kreu i qeverisë i ka ndërhyrë menjëherë duke i kërkuar të ulet.

Newsbomb.al mëson se ka qenë kryebashkiaku i Hasit Liman Morina, ai që ka tentuar të flasë me Ramëm por kryeministri nuk ia ka dhënë fjalën.

Debati:

Edi Rama: Mandati i tretë nuk do t’i ngjajë dy të parëve…

Edi Rama: Shumë faleminderit

(Kryebashkiaku ndërhyn)

Edi Rama: Të lutem ulu, ulu se s’të dhashë fjalën ty, ulu

Edi Rama: Shumë faleminderit, këtu e mbyllim dhe shpresoj t’i shohim rezultatet sa më shpejt, për të mirën tuaj, për të mirën tonë dhe për të mirën e njerëzve

VIDEO:

LEXO EDHE:

RAMA “i përplas” në sy SHIFRAT kryebashkiakëve të tij: 88% të TENDERAVE i keni problematikë, vetëm 55%. Jo më gjoba, do DENONCOHENI NË SPAK

“Jeni të gjithë shokë e miq të mitë, lexoni ligjin para se të jetë vonë”, Rama – kryebashkiakëve: Nuk do keni punë me mua dhe PS, por me SPAK-un

Rama paralajmëron kryebashkiakët: Vendosini gishtin kokës dhe bëni kujdes me prokurimet publike (E PLOTË)

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img