Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
35 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

I moshuari hidhet në rrjedhën e lumit Drino në Gjirokastër, zjarrfikësit e shpëtojnë dhe e dërgojnë në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 80 vjeçar nga fshati Hundëkuq i Gjirokastrës ka tentuar vetëflijimin ditën e sotme, por fatmirësisht kanë ndërhyrë në kohë shërbimet zjarrfikëse dhe e kanë shpëtuar. Ai është vetëhedhur në rrjedhën e lumit Drino, shkruan newsbomb.al.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Urës së Subashit, kufiri administrativ mes Gjirokastrës dhe Tepelenës. Menjëherë pas njoftimit, forcat zjarrfikëse të qytetit, me në krye drejtorin Pëllumb Shalari janë shkuar pran lumit dhe kanë shpëtuar të moshuarin.

albsig

spring

80 vjeçari Prokop Marku është nxjerr nga rrjedha e lumit me dëmtime në gjymtyrë dhe është dërguar menjëherë në spitalin e Gjirokastrës, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Nuk dihen shkaqet që e kanë shtyrë banorin e fshatit Hundëkuq drejt vetëflijimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img