Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes me COVID, Tirja kërkon lirinë në Apel

spot_img

Lajme të ngjashëm

49184e1e595fd73b09f932d7e90e3b86

Tire Alldervishi, sanitarja që i mori 8 mln lekë vajzës së pacientes me koronavirus duke u hequr si infermiere, kërkon lirinë në Gjykatën e Apelit.

Bëhet me dije se në kërkesë Tirja është shprehur se ka qenë e prekur me Covid. Në kërkesë ajo shprehet se nuk është negativizuar dhe se përbën rrezik për të infektuar edhe të tjerët në burg.

Kujtojmë që Tire Alldervishi, u arrestua pesë ditë më parë pasi i mori 8 milion lekë të vjetra vajzës së një paciente më Covid-19 te “Shefqet Ndroqi”, duke iu prezantuar si infermiere.

Denoncimi i saj u bë në emisionin ‘Stop” nga vajza e pacientes së prekur nga Covid-19, e cila fatkeqësisht ka humbur edhe jetën.

Më shumë

spot_img