Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

2 mijë euro për ndërtim pa leje, togat e zeza lënë në burg efektivin e policisë në Tiranë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Levzat Veselajn, efektivin e Komisariatit. nr.6, i akuzuar për “korrupsion” dhe “shpërdorim detyre”.

Gjithashtu gjatë kësaj seance gjykata vendosi që kjo dosje të kalojë për kompetencë në SPAK. Ai dyshohet se ka marrë 2 mijë euro nga një qytetar në këmbin të lejimit të ndërtimit pa leje.

Veselaj, me detyrë Nd/Specialist i Policisë Kriminale pranë Komisariatit të Policisë Nr. 6 në Tiranë, për një periudhë të gjatë kohe, ka marrë shuma monetare në këmbim të premtimit për mosveprim të strukturave policore, në fushën e ndërtimeve pa leje.

Arrestimi i Veselajt u bë nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit, pasi ky shtetas ka konsumuar veprat penale të “Shpërdorimit të Detyrës” dhe “Korrupsionit Pasiv”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img