Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I mjaftuan vetëm 5 ditë, Kina ndërton spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët me koronavirus

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

922ac8fc5db53878ade560a66e59ac58

I kanë mjaftuar vetëm 5 ditë Kinës për të ndërtuar spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët e infektuar me koronavirus.

Spitali u ndërtua në jug të Pekinit dhe është një nga 6 spitalet e rinj që do të ndërtohen me një total prej 6500 dhomash që po ndërtohen në provincën Hebei.

Të gjithë spitalet pritet të përfundojnë në javën e ardhshme, ndërsa rastet e infektimeve të reja kanë filluar të rriten sërish në Kinë.

Një program i ngjashëm i ndërtimit të shpejtë të spitalit u nis nga Partia Komuniste në pushtet në fillim të shpërthimit të koronavirusit vitin e kaluar për të ngritur spitale izoluese në Ëuhan, qyteti qendror ku virusi u zbulua për herë të parë në fund të vitit 2019.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img