Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

I “mbytur” nga varfëria/ 16-vjeçari shqiptar merr i vetëm rrugën për në Itali, troket te karabinierët dhe u kërkon ndihmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 16-vjeçar shqiptar ka trokutur në derën e karabinierëve në Itali, duke u kërkuar atyre ndihmë.

I mituri raportohet se është nisur nga Shqipëria drejt Italisë, i nxitur nga kushtet e vështira ekonomike. Pas një udhëtimit të gjatë disa ditor, me mjete rastësore dhe autobusë, ai mbërriti në Itali, por në pamundësi për t’u orientuar vendosi të kërkojë ndihmën e policisë.

albsig

spring

Përkthyesi tha se i riu shqiptar ishte nisur nga Tirana, duke ikur nga situata e vështirë ekonomike në familjen e tij, raportojnë mediat italiane.

Ai u mirëprit nga karabinierët të cilët i ofruan ndihmë dhe vunë në dijeni shërbimet sociale të bashkisë Monte San Savino po ashtu edhe Prokurorinë Publike për të miturit. Aktualisht, i riu shqiptar i është besuar komunitetit Don Bosco.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img