Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

I mbushur me punonjës fasonerie, autobusi shkrumbohet nga flakët në autostradën e Vlorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një autobus është djegur i gjithi mëngjesin e kësaj të enjteje në autostradën e Vlorës, teksa ishte duke udhëtuar nga Levani për në drejtim të qytetit bregdetar.

 Ngjarja ka ndodhur në autostradën Levan-Vlorë, pranë Novoselës dhe fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale. Në momentin kur mjeti ka marrë flakë, ka qenë në lëvizje dhe i mbushur me punonjës të një fasonerie.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit. Paraprakisht, dyshohet se ka qenë një defekt teknik që ka shkaktuar zjarrin në mjet.

“Më datë 26.05.2022, rreth orës 06:50, në aksin rrugor Vlorë –Fier, tek mbikalimi i Novoselës ka marrë flakë në lëvizje, autobusi me drejtues shtetasin B. Xh., 60 vjeç. Nuk ka dëme në njerëz. Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në autobus”, njofton policia.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img