Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

I kujtojnë nënën e ndjerë, PREK modratori i njohur: Kuptova se sa jo prezent kam qenë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në qershor të vitit të kaluar nëna e tij humbi jetën pas një beteje disa vjeçare me një sëmundje të rëndë, ndërsa dhimbjen e kësaj ikje Eno Popi nuk e ka kapërcyer ende.

I ftuar në emisionin radiofonik “You&Me” Eno u shfaq i prekur kur e pyetën për të ëmën. Moderatori shqiptar tha se pas vdekjes së saj ai ka kuptuar se sa jo prezent ka qenë në shtëpi dhe se shpenzimet monetare për të cilat ai ka kontribuar nuk janë asgjë përpara mallit që ka për njeriun e dashur.

Kur ime më u largua kuptova sa jo prezent kam qenë në shtëpi. Jo një milion, por edhe për dy, tre s’do të pranoja. Janë ca momente që vijnë si film dhe kupton sa jo prezent ke qenë në jetë…

Ti mund të kesh paguar shpenzimet spitalore mund të kesh paguar trajtimet e shtrenjta, por disa gjëra nuk i gjen dot si për shembull koha e munguar, koha cilësore kur s’ke qenë në shtëpi, disa ditëlindje që s’ia ke uruar”, u shpreh Eno Popi i prekur.

Sakaq Eno është në pritje të fëmijës së parë me partneren e tij prej shumë vitesh tashmë.

Më shumë

spot_img