Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I kthjellët dhe me vranësia kalimatare, mësoni si parashikohet moti këtë të premte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Për pjesën e parë të ditës moti do të jetë kryesisht me diell por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare.

Pas orëve të mesditës, mot do jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – jugperëndim me intensitet 1-6m/s e përkohësisht mesatare deri në 10m/s në brigjet detare shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

  • zonat malore 10°C deri në 25°C;
  • zonat e ulëta 11°C deri në 27°C;
  • zonat bregdetare 13°C deri në 25°C.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img