Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I kontrollojnë autobusin në portin e Barit, shqiptarit i gjejnë 500 litra raki

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0ea407c3e97841c2cef73864c5417fa4

Autoritetet italiane kanë kapur 500 litra raki shqiptare në portin e Barit gjatë ditës së djeshme.

Sasia e madhe e rakisë është gjetur pas një kontrolli rutinë nga autoritetet e portit në një autobus që po zbriste nga trageti.

Në brendësi të autobusit u gjetën 58 bidona raki të fshehur. Duke qenë se sasia e rakisë nuk kishte një dokument shoqërues, autoritetet italiane e gjobitën shoferin e autobusit dhe sekuestruan rakinë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img